Aktuality z Domova

Srpen 2021

Aktuálně hledáme kolegu na pozici údržbář a pracovník/ce v sociálních službách. Více informací v sekci Volná pracovní místa.

 

Vážení zájemci a žadatelé o službu,
informujeme Vás, že od 1. 1. 2022 Domov důchodců Černožice již nebude poskytovat pobytovou sociální službu domov pro seniory dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Od výše uvedeného data bude poskytována pouze pobytová sociální služba domova se zvláštním režimem dle § 50 zák. č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.
S okamžitou platností je tak pozastaven příjem nových žádostí o službu domov pro seniory.
Stávající žadatelé budou individuálně kontaktováni sociálními pracovnicemi.

 


Červen 2021

Vážení blízcí našich klientů,
od 14. 6. 2021 již NEBUDEME v našem domově testovat návštěvy. Testy je možné si zařídit v některém z odběrových míst, jejichž seznam naleznete na těchto webových stránká

 

Ostatní pravidla realizace návštěv v našem domově zůstávají beze změn.

 


Květen 2021

Domov nabízí k prodeji nepotřebný movitý majetek. Jeho přehled a další informace ke stažení zde

Do sekce Informace ke koronaviru byla vložena aktualizovaná pravidla pro návštěvy. 

Mimořádné opatření MZ ČR, kterým se stanovila pravidla pro vycházení klientů mimo Domov bylo zrušeno. Klienti tak mohou Domov opouštět bez omezení. 


 

Březen 2021

V současné době hledáme všeobecnou/praktickou sestru a nutričního terapeuta. Více informací zde

Dne 9. 3. 2021 nabývá účinnosti Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 5. 3. 2021, které stanovuje povinnost s frekvencí jedenkrát za 5 dní provést preventivní vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 prostřednictvím screeningových POC antigenních testů u všech klientů. Více informací zde


Únor 2021

Byla vložena aktualizovaná pravidla pro návštěvy. Více informací zde


Leden 2021

V současné době hledáme kolegy/kolegyně na pracovní pozice koordinátora/ku paliativní péče, všeobecná sestra a masér. (ukončeno)


Prosinec

K dnešnímu dni, tj. 22. 12. vydala vláda ČR usnesení č. 1370, které zpřísňuje podmínky pro pobyt klientů mimo domov důchodců.  Více informací zde.
 
K dnešnímu dni, tj. 14. 12. byla v Domově na základě rozhodnutí KHS ukončena karanténa. Výjimky ze zákazu návštěv budou realizovány od středy 16. 12. Rezervaci je možné provést od úterý 15. 12. od 8 do 14 hodin. Pravidla pro realizaci návštěv ke stažení zde.  

 

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici koordinátor/koordinátorka sociálních služeb a koordinátora/ku paliativní péče. Více informací zde.

 

Vážení,
dne 10. listopadu jsme Vás informovali o výskytu nákazy COVID-19 v našem Domově. Na základě rozhodnutí KHS byla nařízena karanténa, která prozatím stále trvá. Byť se situace postupně stabilizuje a začínáme se vracet ke standardnímu provozu, ukončení karantény lze předpokládat nejdříve v týdnu od 7. 12. 2020. Do doby ukončení karantény nejsou návštěvy v našem Domově povoleny. Klienti a jejich blízcí mohou stále využívat komunikace prostřednictvím telefonů a videohovorů, je také možné posílat balíčky, dopisy, apod.
Děkujeme všem, kteří nám v této nelehké době pomáhají a podporují nás.

Listopad

 

Bohužel i přes přísná hygienická opatření se nám nepodařilo zabránit proniknutí nákazy koronaviru do našeho Domova. Více informací zde.
 

Od 4. 11. je účinné mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému preventivnímu testování klientů a zaměstnanců pobytových sociálních služeb. Vice informací zde.


Říjen

Hledáme dobrovolníky, kteří by byli, v případě krizové situace, ochotni pomoci nám při péči o klienty a chodu domova. Jednalo by se jak o přímou péči o klienty, tak pomoci se zajištěním úklidu, péče o prádlo, přípravu stravy, dle aktuální situace. V případě zájmu a pro bližší informace volejte Ing. Petra Kosaře, personalistu 495 705 212, 601 369 608 nebo pište na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici uklízeč/ka. Více informací zde.

Na základě usnesení vlády ze dne 8.října 2020 č. 998 o přijetí krizového opatření jsou od 9.10.2020 návštěvy v Domově důchodců Černožice zakázany. ( Usnesení vlády č.998 ). 

K 2. 10. 2020 byla aktualizována pravidla pro návštěvy. Více v sekci Informace ke koronaviru


Září

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici všeobecná sestra. Více informací zde. (ukončeno)

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici pracovník/ce v sociálních službách - koordinátor/ka. Více informací zde. (ukončeno)


Srpen

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici aktivizační pracovník/ce. Více informací zde. (ukončeno)

 

Od zítřejšího dne, tj. 13. 8. 2020 jsou v Domově opět umožněny návštěvy, které budou probíhat za přísných hygienických pravidel. Úplné znění pravidel najdete v sekci informace ke koronaviru.

 

Všichni zaměstnanci a klienti prošli třetí testování s negativním výsledkem. V současné době čekáme na rozhodnutí KHS o ukončení karantény. O otevření Domova pro návštěvy Vás budeme informovat během dnešního či zítřejšího dne.


Červenec

 

Výsledky čtvrtečního testování neprokázaly žádný nový případ nákazy. Všichni testovaní klienti a zaměstnanci mají negativní výsledek.
 
Máme výsledky prvního testování. Velmi příznivá zpráva je, že u ŽÁDNÉHO z klientů nevyšel pozitivní výsledek. Pozitivně testovaných zaměstnanců je celkem 5. Dodržování přísných hygienických pravidel je pro nás i nadále samozřejmostí a pevně věříme, že další testování přinese už jen dobré zprávy.
 
Máme za sebou plošné testování klientů a zaměstnanců. Výsledky by měly být známy do zítřejšího dne. O výsledcích Vás budeme informovat.
V domově dodržujeme přísná hygienická opatření. Blízcí se s klienty mohou spojit prostřednictvím mobilních telefonů, videohovorů přes Skype a WhatsApp.
 
 
Od pondělí 27. 7. od 13 hodin je možné se spojit s Vašimi blízkými prostřednictvím telefonních hovorů a videohovorů před programy Skype a WhatsApp. Zprostředkování videohovorů bude umožněno ve všední dny v čase od 9:30 do 11 hodin a od 13 do 16 hodin po předchozí telefonické domluvě se sociální pracovnicí. Maximální doba videohovoru je 30 minut.
Umožňujeme také doručování balíčků, které probíhá bezkontaktní formou. Balíčky přebíráme každý všední den od 8 do 16 hodin po předchozí telefonické domluvě se sociální pracovnicí. Se sociální pracovnicí je třeba si domluvit čas doručení, balíček ponecháte u hlavního vchodu do DD a určený pracovník jej vyzvedne a předá klientovi.
Pro bližší informace volejte sociální pracovnice. Pro informace o aktuálním zdravotním stavu Vašeho blízkého volejte výhradně vedoucí úseku zdravotních služeb pí Špetlové na číslo 606 630 609 nebo všeobecným sestrám na číslo 601 369 609.
 

Z důvodu možného ohrožení klientů nákazou koronavirem je v Domově důchodců Černožice na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Hradec Králové s účinností od 25. 7. nařízena karanténa. Nemoc není prokázána u žádného z klientů. Jsme ve spojení s KHS HK a řídíme se jejich pokyny. V pondělí 27. 7. 2020 proběhne plošné testování klientů a zaměstnanců Domova. O vývoji situace Vás budeme průběžně informovat.

Pro informace o aktuálním stavu klientů volejte v pracovní dny v době od 6 do 14:30 hodin na telefonní číslo 606 630 609, mimo tuto dobu pak na číslo 601 369 609.


 

Červen

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici pracovník/ce v sociálních službách. Více informací v sekci Volná pracovní místa.

Od 8. 6. 2020 je opět možná osobní návštěva zařízení, prohlídka ubytovacích prostor, tj. pokoje klientů zatím není umožněna. Od tohoto data jsou také obnovena sociální šetření v místě pobytu žadatele o službu. Více informací zde.


Květen 2020

V současné době hledáme kolegyni/kolegu na pozici praktická a všeobecná sestra. Více informací zde

 

Pravděpodobně jste z médií již zaznamenali o povolení návštěv klientů sociálních služeb od 25. 5. 2020. K tomuto kroku vydalo Ministerstvo zdravotnictví nařízení, jehož úplné znění naleznete na webové stránce https://koronavirus.mzcr.cz/ . MPSV pro aplikaci tohoto nařízení zpracovalo doporučený postup č. 10, dostupný na webových stránkách www.mpsv.cz .

Jsme si vědomi, že se na své blízké již velmi těšíte a také oni na Vás. V současné chvíli pracujeme na vnitřních pravidlech, která vycházejí z výše uvedených dokumentů a budou k dispozici během zítřejšího dne. Každá kontaktní osoba obdrží informační sms. Pravidla budou zveřejněna na našich webových stránkách v sekci Informace ke koronaviru, Facebooku a u vstupu do Domova, případně Vám na požádání budou zaslána e-mailem či Vám je na požádání sdělí sociální pracovnice.

 

Již v tuto chvíli Vás můžeme informovat o tom, že návštěvy budou časově omezeny (PO - NE 14 - 18 hodin) a bude třeba si návštěvu předem dohodnout se sociální pracovnicí. Návštěvy budou omezeny na 60 minut u jednoho klienta. Rezervaci návštěv spustíme zítra po 13té hodině. Návštěvy budou primárně probíhat mimo ubytovací prostory, tj. v hlavní jídelně v přízemí a v zahradě. U jednoho klienta mohou být v jednu chvíli na návštěvě max. 2 lidé. Děkujeme, že jste během této nelehké doby respektovali pravidla, která byla nastavena za účelem ochrany zdraví a života našich klientů. Věříme, že i tato opatření budete plně respektovat, neboť jejich dodržováním chráníme naše nejzranitelnější.
 

Od 4. 5. 2020 je opět možné doručování balíčků pro klienta. Bližší informace zde.


Duben 2020

Díky společnosti Philip Morris ČR, a. s. ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Nadací Charty 77 za přispění dalších partnerů Vám od pondělí 27. 4. nově nabízíme možnost zprostředkování videohovoru prostřednictvím aplikace WhatsApp. Bližší informace se dočtete v sekci Informace ke koronaviru.

Velice děkujeme všem dárců, kteří nám v této nesnadné době pomáhají. Text poděkování a výčet dárců v sekci Sponzoři.

Obracíte se na nás s nabídkou pomoci, čehož si nesmírně vážíme, zřídili jsme proto transparentní účet. Cílem zřízení tohoto účtu je získat prostředky na posílení imunity všech, kteří v našem Domově pracují a žijí a dodat jim energii při jejich nelehké práci. Bližší informace a číslo účtu naleznete v sekci Transparentní účet.  

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na DPP na pozici pracovník v sociálních službách. Více informací v sekci Volná pracovní místa.

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici uklízeč/ka. Více informací v sekci Volná pracovní místa. 


Březen 2020

Informace k předávání balíčků našim klientům v sekci Informace ke koronaviru 

Nově můžeme zprostředkovat hovor s Vašimi blízkými prostřednictvím počítačového programu Skype. Více informací v sekci Informace ke koronaviru 

Každý všední den také přinášíme stručné zprávy ze života v našem Domově prostřednictvím našich Facebookových stránek

Aktuální informace související s epidemiologickou situací ČR a jejím dopadem na náš Domov sledujte v sekci Informace ke koronaviru 

 

S účinností od 10. 3. 2020 je na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví DOMOV DŮCHODCŮ ČERNOŽICE PRO NÁVŠTĚVY UZAVŘEN