Aktuality z Domova

Listopad

Bohužel i přes přísná hygienická opatření se nám nepodařilo zabránit proniknutí nákazy koronaviru do našeho Domova. Více informací zde.
 

Od 4. 11. je účinné mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému preventivnímu testování klientů a zaměstnanců pobytových sociálních služeb. Vice informací zde.


Říjen

Hledáme dobrovolníky, kteří by byli, v případě krizové situace, ochotni pomoci nám při péči o klienty a chodu domova. Jednalo by se jak o přímou péči o klienty, tak pomoci se zajištěním úklidu, péče o prádlo, přípravu stravy, dle aktuální situace. V případě zájmu a pro bližší informace volejte Ing. Petra Kosaře, personalistu 495 705 212, 601 369 608 nebo pište na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici uklízeč/ka. Více informací zde.

Na základě usnesení vlády ze dne 8.října 2020 č. 998 o přijetí krizového opatření jsou od 9.10.2020 návštěvy v Domově důchodců Černožice zakázany. ( Usnesení vlády č.998 ). 

K 2. 10. 2020 byla aktualizována pravidla pro návštěvy. Více v sekci Informace ke koronaviru


Září

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici všeobecná sestra. Více informací zde. (ukončeno)

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici pracovník/ce v sociálních službách - koordinátor/ka. Více informací zde. (ukončeno)


Srpen

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici aktivizační pracovník/ce. Více informací zde. (ukončeno)

 

Od zítřejšího dne, tj. 13. 8. 2020 jsou v Domově opět umožněny návštěvy, které budou probíhat za přísných hygienických pravidel. Úplné znění pravidel najdete v sekci informace ke koronaviru.

 

Všichni zaměstnanci a klienti prošli třetí testování s negativním výsledkem. V současné době čekáme na rozhodnutí KHS o ukončení karantény. O otevření Domova pro návštěvy Vás budeme informovat během dnešního či zítřejšího dne.


Červenec

 

Výsledky čtvrtečního testování neprokázaly žádný nový případ nákazy. Všichni testovaní klienti a zaměstnanci mají negativní výsledek.
 
Máme výsledky prvního testování. Velmi příznivá zpráva je, že u ŽÁDNÉHO z klientů nevyšel pozitivní výsledek. Pozitivně testovaných zaměstnanců je celkem 5. Dodržování přísných hygienických pravidel je pro nás i nadále samozřejmostí a pevně věříme, že další testování přinese už jen dobré zprávy.
 
Máme za sebou plošné testování klientů a zaměstnanců. Výsledky by měly být známy do zítřejšího dne. O výsledcích Vás budeme informovat.
V domově dodržujeme přísná hygienická opatření. Blízcí se s klienty mohou spojit prostřednictvím mobilních telefonů, videohovorů přes Skype a WhatsApp.
 
 
Od pondělí 27. 7. od 13 hodin je možné se spojit s Vašimi blízkými prostřednictvím telefonních hovorů a videohovorů před programy Skype a WhatsApp. Zprostředkování videohovorů bude umožněno ve všední dny v čase od 9:30 do 11 hodin a od 13 do 16 hodin po předchozí telefonické domluvě se sociální pracovnicí. Maximální doba videohovoru je 30 minut.
Umožňujeme také doručování balíčků, které probíhá bezkontaktní formou. Balíčky přebíráme každý všední den od 8 do 16 hodin po předchozí telefonické domluvě se sociální pracovnicí. Se sociální pracovnicí je třeba si domluvit čas doručení, balíček ponecháte u hlavního vchodu do DD a určený pracovník jej vyzvedne a předá klientovi.
Pro bližší informace volejte sociální pracovnice. Pro informace o aktuálním zdravotním stavu Vašeho blízkého volejte výhradně vedoucí úseku zdravotních služeb pí Špetlové na číslo 606 630 609 nebo všeobecným sestrám na číslo 601 369 609.
 

Z důvodu možného ohrožení klientů nákazou koronavirem je v Domově důchodců Černožice na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Hradec Králové s účinností od 25. 7. nařízena karanténa. Nemoc není prokázána u žádného z klientů. Jsme ve spojení s KHS HK a řídíme se jejich pokyny. V pondělí 27. 7. 2020 proběhne plošné testování klientů a zaměstnanců Domova. O vývoji situace Vás budeme průběžně informovat.

Pro informace o aktuálním stavu klientů volejte v pracovní dny v době od 6 do 14:30 hodin na telefonní číslo 606 630 609, mimo tuto dobu pak na číslo 601 369 609.


 

Červen

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici pracovník/ce v sociálních službách. Více informací v sekci Volná pracovní místa.

Od 8. 6. 2020 je opět možná osobní návštěva zařízení, prohlídka ubytovacích prostor, tj. pokoje klientů zatím není umožněna. Od tohoto data jsou také obnovena sociální šetření v místě pobytu žadatele o službu. Více informací zde.


Květen 2020

V současné době hledáme kolegyni/kolegu na pozici praktická a všeobecná sestra. Více informací zde

 

Pravděpodobně jste z médií již zaznamenali o povolení návštěv klientů sociálních služeb od 25. 5. 2020. K tomuto kroku vydalo Ministerstvo zdravotnictví nařízení, jehož úplné znění naleznete na webové stránce https://koronavirus.mzcr.cz/ . MPSV pro aplikaci tohoto nařízení zpracovalo doporučený postup č. 10, dostupný na webových stránkách www.mpsv.cz .

Jsme si vědomi, že se na své blízké již velmi těšíte a také oni na Vás. V současné chvíli pracujeme na vnitřních pravidlech, která vycházejí z výše uvedených dokumentů a budou k dispozici během zítřejšího dne. Každá kontaktní osoba obdrží informační sms. Pravidla budou zveřejněna na našich webových stránkách v sekci Informace ke koronaviru, Facebooku a u vstupu do Domova, případně Vám na požádání budou zaslána e-mailem či Vám je na požádání sdělí sociální pracovnice.

 

Již v tuto chvíli Vás můžeme informovat o tom, že návštěvy budou časově omezeny (PO - NE 14 - 18 hodin) a bude třeba si návštěvu předem dohodnout se sociální pracovnicí. Návštěvy budou omezeny na 60 minut u jednoho klienta. Rezervaci návštěv spustíme zítra po 13té hodině. Návštěvy budou primárně probíhat mimo ubytovací prostory, tj. v hlavní jídelně v přízemí a v zahradě. U jednoho klienta mohou být v jednu chvíli na návštěvě max. 2 lidé. Děkujeme, že jste během této nelehké doby respektovali pravidla, která byla nastavena za účelem ochrany zdraví a života našich klientů. Věříme, že i tato opatření budete plně respektovat, neboť jejich dodržováním chráníme naše nejzranitelnější.
 

Od 4. 5. 2020 je opět možné doručování balíčků pro klienta. Bližší informace zde.


Duben 2020

Díky společnosti Philip Morris ČR, a. s. ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Nadací Charty 77 za přispění dalších partnerů Vám od pondělí 27. 4. nově nabízíme možnost zprostředkování videohovoru prostřednictvím aplikace WhatsApp. Bližší informace se dočtete v sekci Informace ke koronaviru.

Velice děkujeme všem dárců, kteří nám v této nesnadné době pomáhají. Text poděkování a výčet dárců v sekci Sponzoři.

Obracíte se na nás s nabídkou pomoci, čehož si nesmírně vážíme, zřídili jsme proto transparentní účet. Cílem zřízení tohoto účtu je získat prostředky na posílení imunity všech, kteří v našem Domově pracují a žijí a dodat jim energii při jejich nelehké práci. Bližší informace a číslo účtu naleznete v sekci Transparentní účet.  

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na DPP na pozici pracovník v sociálních službách. Více informací v sekci Volná pracovní místa.

V současné době hledáme kolegu/kolegyni na pozici uklízeč/ka. Více informací v sekci Volná pracovní místa. 


Březen 2020

Informace k předávání balíčků našim klientům v sekci Informace ke koronaviru 

Nově můžeme zprostředkovat hovor s Vašimi blízkými prostřednictvím počítačového programu Skype. Více informací v sekci Informace ke koronaviru 

Každý všední den také přinášíme stručné zprávy ze života v našem Domově prostřednictvím našich Facebookových stránek

Aktuální informace související s epidemiologickou situací ČR a jejím dopadem na náš Domov sledujte v sekci Informace ke koronaviru 

 

S účinností od 10. 3. 2020 je na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví DOMOV DŮCHODCŮ ČERNOŽICE PRO NÁVŠTĚVY UZAVŘEN


 

Prosinec 2019

Aktuálně máme vypsaná výběrová řízení na pozici, údržbář, uklízeč a pracovník v sociálních službách. Více informací zde.


Listopad 2019


Srpen 2019

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici pracovník v sociálních službách - koordinátor přímé péče. Více informací zde.


Květen 2019

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici všeobecná sestra. Více informací zde.

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici praktická sestra. Více informací zde.

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici dělník prádelen. Více informací zde.

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici pracovník v sociálních službách. Více informací zde.


Duben 2019

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici sociální pracovník/ce. Více informací zde.

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici uklízeč/ka. Více informací zde.


Březen 2019

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici všeobecná sestra. Více informací zde.


Únor 2019

Vážení blízcí našich klientů,

rádi bychom Vás požádali o spolupráci při hodnocení kvality námi poskytovaných služeb. Pro tuto příležitost jsme vytvořili dotazník, který je anonymní a jeho vyplnění je dobrovolné. Pokud se rozhodnete pro jeho vyplnění, prosím, následně jej vhoďte do uzavřené schránky umístěné ve vestibulu Domova, u prosklených dveří. Dotazníkové šetření bude probíhat v měsících březen a duben 2019. Obdobný dotazník bude předložen i klientům našeho zařízení.

Dotazník ke stažení zde.

Velmi Vám děkujeme za spolupráci

Kolektiv pracovníků Domova Důchodců Černožice

Kontakty na sociální pracovnice: 

Hana Šafářová, DiS. , tel.: 727 863 794, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kancelář 3. patro budova A

Ing. Blanka Hudáková, tel.: 725 434 088, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kancelář 3. patro budova A

 

 

Aktuálně hledáme novou kolegyni/nového kolegu na pozici pracovník/ce v sociálních službách. Více informací zde.


Leden 2019

Aktuálně hledáme novou kolegyni/nového kolegu na pozici uklízeč/ka. Více informací zde.

Od února 2019 dochází k navýšení úhrad za ubytování a stravu. Přehled nových úhrad naleznete zde.

V této souvislosti se na Vás obracíme s žádostí o spolupráci při doložení nových důchodových výměrů klientů/ od ledna 2019 valorizace důchodů /, týká se zejména klientů, kteří žádají o snížení úhrady z důvodu nízkých příjmů. Zároveň žádáme o spolupráci při sepisování nových smluv o poskytování služby sociální péče a veškerých úkonů s tímto souvisejících.

Důchodové výměry, prosím, dokládejte sociálním pracovnicím:

Ing. Blance Hudákové / 3. patro, tel.  725434088 /

Haně Šafářové, DiS.  / 3. patro, tel. 727863794 /

Rovněž s veškerými případnými dotazy se obracejte na výše uvedené sociální pracovnice.

Děkujeme Vám za spolupráci